Program a prihláška SDD 2018 a predstavovanie prednášajúcich

Kategória: Aktuality Uverejnené: pondelok, 18. jún 2018

program

Vďaka členstvu Slovenskej komory zubných lekárov v prestížnej Svetovej federácii zubných lekárov (FDI – World Dental Federation) si každoročne účastníci Slovenských dentálnych dní vypočujú aj prednášky popredných svetových odborníkov. 

V Šamoríne-Čilistove sa v kongresovom a hotelovom centre x-bionic® sphere sa SDD budú konať už tretíkrát, tento rok 11. až 13. októbra.

Program SDD2018

Prihláška zubný lekár

Prihláška zubné sestry, asistenti...

Rezervácia ubytovania x-bionic® hotel (vyplnené posielajte na adresu vo formulári) 

Reservation Form x-bionic® hotel 

15 Palti Fotor

Expertom, ktorý sa vďaka FDI na SDD predstaví, je napríklad Dr. med. dent. Ady Palti. Poslucháčom v Šamoríne sa predstaví v piatok 12. októbra a pripravil si pre nich prednášku Estetika v implantológii (s podtitulom Od kompletného oblúka k obnove jedného zuba. Koncept postupu pre imlantologickú prax).

Prinesie v nej napríklad návod, ako krok za krokom dosiahnuť dlhodobú vysokú estetickú a zdravotnú úroveň pri implantologických zákrokoch. Ukáže v nej tiež, ako dosiahnuť dostatočnú hrúbku mäkkých tkanív, a to bez chirurgických zákrokov. Vysvetlí napríklad, ako môžu kužeľovité konkávne opory zlepšiť dlhodobú estetiku a stabilitu ďasna. Podelí sa s poslucháčmi o svoje dlhodobé skúsenosti s dočasnými PEEK (plast polyéteréterketón) oporami zo svojej imlantologickej praxi.

Dr. med. dent. Ady Palti absolvoval Univerzitu v Kluži (Rumunsko) a implantologickú špecializáciu dokončil v roku 1996 v americkom Misch Institute (v štáte Michigan). Je hosťujúcim profesorom viacerých univerzít (Univerzita v New Yorku na Fakulte zubného lekárstva, Lekárska Univerzita v Taipei na oddelení parodontológie a implantológie a rumunskej Univerzity v Jasy na fakulte dentálnej medicíny. Okrem toho je docentom kliniky na Temple Univerzity vo Filadelfii.

Dr. Palti je zakladateľ, bývalý prezident a čestný člen Nemeckej implantologickej spoločnosti (DGOI) a tiež bývalý prezident Medzinárodného kongresu implantológov (ICOI). V súčasnosti je riaditeľom Európskej sekcie ICOI, člen výkonného predstavenstva a jeden z podpredsedov ICOI.

Založil a vlastní PALTI Dentalzentrum (pre estetické zubné lekárstvo a implantológiu) v nemeckom Baden-Badene. Je zakladateľom a prezidentom Medzinárodnej implantologickej akadémie (IAI) so sídlom v Nemecku. Vyše 30 rokov prednáša na medzinárodných a národných kongresoch na celom svete.

Dr. Palti sa venuje aj experimentálnemu a klinickému výskumu v oblasti implantológie. Zameriava sa hlavne na systémy okamžitého umiestnenia implantátu.