Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Odporúčania SKZL – zubní lekári

7.10.2021

Postavenie zdravotníckych pracovníkov v zubnej ambulancii pri kontakte s pozitívnou osobou

05.10.2020

POSTUP PRE PACIENTOV pred ošetrením u zubného lekára počas pandémie COVID-19 – jeseň 2020

Z dôvodu eskalujúcej epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou COVID-19 prosíme venujte pozornosť odporúčaným postupom Slovenskej komory zubných lekárov pred ošetrením v zubných ambulanciách.

Je dôležité dodržiavať navrhované postupy pre ochranu zdravia dentálnych tímov ako aj ďalších pacientov, ktorí sú ošetrovaní v zubných ambulanciách.

26.03.2020

TLAČOVÁ SPRÁVA Slovenskej komory zubných lekárov

Bratislava, 26. marca 2020

19.03.2020

V súvislosti s novými informáciami ohľadom šírenia vírusu COVID-19 vydala Slovenská komora zubných lekárov pokyny a odporúčané postupy pre zubných lekárov, ako majú postupovať pri ošetrení pacientov, aby minimalizovali riziko nákazy svojich pacientov, svojich kolegov a rovnako aj seba.

Pre lepšiu informovanosť verejnosti, ako sa majú zachovať v prípade potreby akútneho ošetrenia zubným lekárom, SKZL vydala odporúčania aj pre pacientov.

Postupy budeme upravovať podľa aktuálnej situácie COVID-19 na Slovensku.

Letáky na stiahnutie – letáky si môžete vytlačiť a umiestniť na viditeľnom mieste vo vašej čakárni, alebo ambulancii.

17.03.2020

ODPORÚČANIE PRE ZUBNÝCH LEKÁROV

Z VÚC dostávame informácie o priebežnom zasielaní odporúčaní poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v odbore zubné lekárstvo v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami pri ohrození verejného zdravia z dôvodu šírnia prenosného ochorenia COVID-19, ktoré sú spracované na základe odporučenia SKZL.

V tejto mimoriadnej situácii vás žiadame o disciplínu, súčinnosť a vzájomnú podporu. Ak ordinujete  podľa odporúčaní SKZL, a to v skrátenom režime od 8:00 – 11:00 hod., je nevyhnutné dodržiavať prítomnosť na zubnej ambulancii a filtrovať pacientov podľa príznakov a cestovateľskej anamnézy. Zároveň upozorňujeme, že počas celej ordinačnej doby, shválenej konkrétnou VÚC, je nevyhnutné byť na telefonickej linke, komunikovať s pacientmi a riešiť, podľa závažnosti ich ďalší zubnolekársky postup.

Sledujeme a analyzujeme situáciu. Podľa vyjadrenia premiéra SR Petra Pellegriniho bude od stredy, 18.3.2020 pre všetkých zdravotníckych pracovníkov vyhlásený núdzový stav. Ak táto situácia nastane, komora spracováva pre vás postupy.

16.03.2020

Aktuálne Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia.

15.03.2020

Dňa 15.3.2020 sa uskutočnilo mimoriadne zasadanie Prezídia Slovenskej komory zubných lekárov a Krízového štábu SKZL, ktoré rozhodlo a vydalo nasledovné komuniké pre zubné ambulancie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu, ktoré má zabrániť šíreniu nového koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Komuniké Slovenskej komory zubných lekárov bolo zaslané predsedom VUC ako aj vedúcim odborov zdravotníctva VUC.

15.03.2020

OZNAM

V súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na území Slovenskej republiky bude sekretariát Slovenskej komory zubných lekárov ako aj sekretariáty Regionálnych komôr zubných lekárov zatvorené a k dispozícii budú zubným lekárom telefonicky alebo prostredníctvom elektronickej pošty.

13.03.2020

Súhrn opatrení po krízovom štábe z 12.03.2020

12.03.2020

V súvislosti s nepriaznivým vývojom vo výskyte ochorenia COVID-19, a tiež s ohľadom na zamedzenie šírenia infekcie žiadame zubných lekárov, členov aj nečlenov, aby svoje žiadosti o akékoľvek požadované administratívne úkony voči sekretariátom Slovenskej komory zubných lekárov riešili telefonicky, prípadne elektronickou alebo bežnou poštou.

Osobné návštevy na jednotlivých sekretariátoch v rámci stránkových hodín nebudú z dôvodu preventívnych opatrení možné až do odvolania.

Sledujte stránku www.skzl.sk a facebook Slovenská komora zubných lekárov.

Členovia SKZL,  informácie z komory dostávate aj na Vaše e-mailové adresy. V prípade, že ste člen/-ka SKZL a nedostali ste hromadný e-mail z adresy skzl@skzlsk.sk, napíšte na register@skzl.sk a aktualizujte Vašu e-mailovú adresu. Je potrebné, aby ste spolu so svojou e-mailovou adresou poslali aj súhlas so spracovaním osobných údajov, ktorý si stiahnete TU.

Vaše prípadné dotazy posielajte e-mailom na sekretariatskzl@skzl.sk  

Na základe usmernenia Európskej rady zubných lekárov – CED, vydala Slovenská komora zubných lekárov odporúčania s dodržiavaním základných hygienických návykov, ktoré môžu zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19 v zubných ambulanciách.

Leták odporúčame vytlačiť a umiestniť do čakárne zubnej ambulancie.