Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

COVID-19 – SKZL v médiách

04.05.2020

Zubári plánujú rozšíriť starostlivosť 
 
Preventívne prehliadky u zubného lekára tento rok povinné nebudú. Ide o podmienku na preplácanie starostlivosti zo zdravotnej poisťovne. Štát chce úľavu zaviesť pre pandémiu koronavírusu. Zubné ambulancie nerobia plánované zákroky, vrátane prevencie, už 6 týždňov. Postupne chcú rozsah starostlivosti rozšíriť.
27.04.2020
 
ŠTÚDIO TA3: I. Moravčík o zubných lekároch počas pandémie

14.04.2020

06.04.2020
Rádio EXPRES – Braňo Závodský Naživo
Aké extra opatrenia chystá vláda a krízový štáb počas veľkonočných sviatkov? Ako sme na tom s nákupmi rúšok, respirátorov či ochranných prostriedkov pre lekárov a zubárov? Koľko máme odberných miest a ako sme na tom s testovaním? Aké sankcie postihnú tých, ktorí nebudú dodržiavať opatrenia? Braňo Závodský sa rozprával s ministrom vnútra a predsedom ústredného krízového štábu Romanom Mikulcom, prokurátorom generálnej prokuratúry Jozefom Čentéšom a prezidentom Slovenskej komory zubných lekárov Igorom Moravčíkom.
05.04.2020
RTVS – STV1- 04.04.2020 – Mimoriadne správy
Prezident SKZL – MUDr. Igor Moravčík k aktuálnej situácii fungovania zubných ambulancií
Rozhovor s prezidentom SKZL od 11:18
04.04.2020
 
V Trnave bude fungovať kontajnerová zubná ambulancia pre pacientov s koronavírusom.
 
Pre pozitívnych pacientov s ochorením Covid-19 bude v Trnave slúžiť mobilná zubná ambulancia. Na žiadosť Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) ju v sobotu 4. apríla 2020 umiestnili vojaci slovenskej armády pred Fakultnú nemocnicu v Trnave. Brífingu sa zúčastnil aj prezident SKZL MUDr. Igor Moravčík.

01.04.2020

TA 3 – 01.04.2020 – TB J. Cigánikovej, M. Krajčího a J. Mikasa po rokovaní Výboru NR SR pre zdravotníctvo
Novinári sa zaujímali aj o aktuálnu situáciu a riešenie problémov s nedostatkom OOPP v zubných ambulanciách…
TV Markíza – 31.03.2020 – Koronavírus: Mimoriadna relácia
Prezident SKZL MUDr. Igor Moravčík hosťom v relácii Koronavírus: Mimoriadna relácia u redaktora Michala Kovačiča
 
Vstup prezidenta SKZL od 41:20

27.03.2020

Covid-19 – SKZL pre média

TV Markíza – Hlavné správy

Reportáž k súčasnej situácii v zubných ambulanciách.

26.03.2020

TV JOJ – Hlavné správy

V reportáži redaktorky Ivety Krupovej sa k súčasnej situácii na zubných ambulanciách vyjadrili členovia Slovenskej komory zubných lekárov – MDDr. Jakub Jánošík, MUDr. Milan Lehotský, MUDr. Peter Krošlák a prezident SKZL, MUDr. Igor Moravčík.

Príspevok môžete sledovať od 34:12

26.03.2020

TA3 – TAK TAKTO?!

Situácia v zubných ambulanciách je napätá. Zubní lekári pracujú v bezprostrednej blízkosti úst pacienta a chýbajú im respirátory, dezinfekcia, neexistujú jednotné epidemiologické pravidlá, ani postupy. MUDr. Igor Moravčík, prezident Slovenskej komory zubných lekárov bol hosťom redaktorky Anky Žitnej v relácii TA3 – TAK TAKTO?! Z dôvodu skrátenia dnešnej relácie pre mimoriadne tlačové besedy predstaviteľov vlády nestihol divákom TA3 povedať, že komora aktuálne transformuje nami vypracované Odporúčania na metodické usmernenie MZ SR o postupoch zubnolekárskej starostlivosti; že komora pripravuje špecifikácie nových hygienicko-epidemiologických postupov vzhľadom k aktuálnej pandémii COVID-19; že komora pracuje na tvorbe karanténnych centier, ktoré budú poskytovať zubnolekársku starostlivosť pacientom pozitívnym na COVID-19, alebo pacientom v karanténe; že komora apeluje na kompetentných zahrnúť zubnolekárske ambulancie do ekonomických opatrení pre podnikateľov a živnostníkov postihnutých pandemickými reštrikciami.

20.03.2020

RTVS, Rádio Slovensko

Na poplach bijú v týchto dňoch aj stomatológovia. Sú koronavírusom ohrozenejší o to viac, že zasahujú priamo v ústnej dutine pacienta. Odpovedá prezident SKZL Igor Moravčík. Nahrávala Ľubomíra Goljerová.
17.3.2020
 
RTVS, Ranné správy
Prezident Slovenskej komory zubných lekárov MUDr. Igor Moravčík bol hosťom v štúdiu RTVS a v dvoch blokoch sa venoval aktuálnej situácii v súvislosti s COVID-19. V prvom bloku hovoril o nedostatku respirátorov a ďalších OOP pre zubných lekárov, v druhom bloku vysvetlil divákom RTVS čo je COVID-19, ako sa máme správať, ako dodržiavať hygienické nariadenia, ..
16.3.2020
 
RTVS, Správy o 19:00 hod.
Komora odporúča zubným lekárom skrátiť ordinačné hodiny.
Príspevok SKZL od 00:21:05 – Ambulantní lekári pracujú v krízovom režime

 

13.03.2020

RTVS, Hlavné správy
 
Zubní lekári prijímajú viaceré opatrenia. Sú vystavení väčšiemu riziku, keďže ošetrujú v ústnej dutine.
príspevok SKZL od 00:10:32
 
RTVS, Ranné správy
 
Viceprezident Slovenskej komory zubných lekárov MUDr. Jozef Hudec v priamom vstupe hovoril aké opatrenia zavádzajú zubné ambulancie v súvislosti  so šírením koronavírusu.