Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Spolupráca lekární Dr. MAX a SKZL

Spolupráca siete lekární Dr. MAX a SKZL

Dva roky trvá spolupráca SKZL so sieťou lekární Dr. Max, ktoré organizujú v apríli „Týždeň ústneho zdravia“–  edukáciu pacientov, ktorí v tom období navštívia ich lekáreň.

V apríli 2019 presne 22 820 ľudí využilo príležitosť dozvedieť sa viac o tom, ako sa správne starať o zuby a ústnu dutinu, prečo je dôležitá starostlivosť o medzizubné priestory, ako si vybrať správnu zubnú kefku. Cieľom bolo poradiť  každému individuálne ako sa starať o ústnu dutinu podľa veku a charakteru problémov jedinca. Súčasťou týždennej edukačnej kampane vo viac ako 300 lekárňach bol aj dotazníkový prieskum, ktorý ukázal, kde sú silné stránky, a v čom naopak sú nedostatky Slovákov v starostlivosti o zuby a ústnu hygienu.  Garantom odborno-edukačnej kampane lekární bola SKZL, ktorá zabezpečila edukáciu lekárnikov o problematike ústnej hygieny, participovala pri tvorbe edukačných letákov a dotazníkov.

Naším spoločným cieľom je pomôcť verejnosti chápať úzke prepojenie medzi vzájomným vplyvom ochorení ústnej dutiny a celkovým zdravím. Rovnako ako aj poznať zmeny v ústach, ktoré nastanú pri celkových ochoreniach alebo ich liečbe.