Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Tlačové vyhlásenie SKZL k vyjadreniu premiéra Igora Matoviča

Tlačová správa, 18.08.2020

Slovenská komora zubných lekárov vyjadruje rozhorčenie nad vyjadreniami predsedu vlády Igora Matoviča k finančnému ohodnoteniu zdravotníckych pracovníkov „v prvej línii“ v boji proti pandémii COVID-19 do ktorej prioritne spadá primárny ambulantný sektor vrátane zubných lekárov.

SKZL protestuje a nesúhlasí, aby boli takouto formou diskriminovaní lekári, zubní lekári, záchranári a v neposlednom rade aj zdravotné sestry vzájomne tvoriaci jeden tím, ktorý poskytuje pacientom zdravotnú starostlivosť. Čo si má o tom myslieť občan – pacient? Dlhoročná snaha o prehĺbenie dôvery sa vie zmazať jedným neuváženým slovom.

„Ak má pán premiér výhrady voči lekárskemu stavu, je nevyhnutné s nim komunikovať, vzájomne sa informovať a riešiť reformu zdravotného systému k spokojnosti zdravotníckych pracovníkov ako aj pacientov“, povedal prezident SKZL Igor Moravčík. Ako ďalej dodal, vyjadrenie premiéra k lekárom pôsobí dehonestujúco a nemá opodstatnenie v racionálnom prejave predsedu vlády Slovenskej republiky.