Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

1. Kongres Slovenského Spolku Študentov Zubného Lekárstva

29F37BB8 F39F 4DEA A51C 032CC4967251kongres studentov

V dňoch 16-17. februára 2018 sa konal v priestoroch Aula Magna Jesseniovej Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine 1. Kongres SSŠZL.

(Článok vznikol pre časopis Zubný lekár, pre nedostaok miesta sa však do tlače na poslednú chvíľu nedostal.)

Spolu s kolegami zo spolku sme sa rozprávali už niekoľko rokov o tom, že by sme mohli vymyslieť vlastný koncept kongresu, ktorý by bol programom a celkovou atmosférou zameraný hlavne na študentov.

Tento rok nastal ten čas a po niekoľkomesačných prípravách, zháňaní sponzorov a dolaďovaní detailov prišiel nami očakávaní dátum 15. február, kedy sme zahájili kongres našim už v poradí 16. valným zhromaždením, kde sme mali tiež príležitosť navzájom lepšie sa spoznať.

Účastníci mali možnosť vypočuť si novinky z diania spolku a zapojiť sa do diskusie s nápadmi na vylepšenie našich aktivít. Na ďalšie ráno sme ešte doladili pár maličkostí a spustili sme registrácie.

Dokopy za oba dni sme mali pre účastníkov prichystaných 13 skvelých prednášok, 6 workshopov a panelovú diskusiu, ktorá bola veľmi príjemným spestrením kongresu. Okrem toho bol každý večer zavŕšený spoločným programom a na záver kongresu sa v sobotu konal gala večer.

Osobne sa mi veľmi páčilo, že študenti aj lekári sa naplno zúčastnili nielen odborného kongresového programu, ale aj večerných akcií. Kongresu sa zúčastnilo celkovo približne 120 študentov zo všetkých lekárskych fakúlt na Slovensku. Svoje zastúpenie mali aj české lekárske fakulty a lekári bývalí členovia spolku.

Pevne verím, že sa nám podarilo vytvoriť prostredie, v ktorom sa cítili prijemne študenti, prednášajúci aj všetci ostatní, ktorí sa kongresu zúčastnili. Pomaly začíname s prípravami druhého kongresu a dúfam, že sa znovu stretneme v hojnom počte. Do nového ročníka chystáme aj niekoľko zmien a nových nápadov, ktoré ale nebudem prezrádzať. Nechajte sa prekvapiť a tešíme sa opäť o rok.

Michal Polivka

Prezident SSŠZL