Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Najnovšie aktivity SKZL v médiách

rtvs wohd

V ostatných dvoch týždňoch sa snaženie SKZL v oblasti prevencie ochorení chrupu a ústnej dutiny dvakrát objavilo aj v spravodajských reláciách RTVS, správy o nich uverejnili aj niektoré spravodajské portály.

Pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia sa 21. marca v Ranných správach na Jednotke redaktorka Iveta Gombošová s prof. MUDr. Nedou Markovskou, CSc., rozprávali o podujatí Otvor ústa a uvidíš svoje zdravie. Krátke interview si môžete pozrieť na tomto odkaze. Rozhovor s prof. Markovskou sa začína približne na 40. minúte (39:40).

Union

Na Veľkonočný pondelok sa Jednotka o 19. h v hlavnej spravodajskej relácii Správy venovala Zubnému profylaktickému preukazu dieťaťa, ktorý pripravil Výbor SKZL pre prevenciu a Union ZP ho začal distribuovať svojim klientom, dostane sa aj k zubným lekárom, s ktorými má zmluvu. Union ZP k uvedeniu preukazu usporiadala tlačovú besedu, na ktorej sa zúčastnil aj MUDr. Igor Moravčík, prezident SKZL. Reportáž si môžete pozrieť na tomto odkaze

Informácie z tlačvej besedy priniesla aj agentúra TASR a jej portál teraz.sk (http://www.teraz.sk/zdravie/slovaci-zanedbavaju-navstevu-zubara/316318-clanok.html) a weby 24hod.sk, hlavne.sk alebo lekari.sk.