Médiá

Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Zdravé ústa, recept na dlhý život

20 marec new

Svetová zdravotnícka organizácia si v roku 2017 vybrala pre 20. marec, čiže Svetový deň ústneho zdravia, heslo Live Mouth Smart! Preto SKZL 20. marca 2017 pozýva širokú verejnosť na konferenciu Zdravé ústa, recept na dlhý život.

Záštitu nad podujatím prevzala slovenská kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie. SKZL je odborným garantom konferencie, ktorú v Hoteli Bratislava organizuje so spoločnosťou Mafra Slovakia. Generálnym partnerom je Curaden Slovakia, hlavným partnerom Colgate – Palomolive Slovensko.

Program konferencie je rozdelený do dvoch blokov, 20. marca od 8. h ráno do 12. h budú prebiehať ukážky správneho čistenia zubov.

Deti z materských, základných a škôl a materských centier sa naučia nielen ústnej hygiene, teda správnej technike čistenia zubov, ale aj ako sa správnym stravovaní predísť zubnému kazu. Študenti zubného lekárstva, ktorí deti školia, pracujú s modelom chrupu. Deti sa naučia nielen stavbu zubov, ale pochopia tiež úlohu ďasien, jazyka a pier. Dozvedia sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo.Študenti im vysvetlia ako sa správne stravovať, čo pomáha predchádzať problémom so zubami. Naučia sa, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.

Druhý blok programu, ktorý sa začne o 14. h, bude odborný a zameraný na staršiu generáciu. Prof. MUDr. Neda Markovská, CSc. bude hovoriť o dôležitosti tekutiny, ktorú považujeme za úplne bežnú. Jej prednáška sa volá Slina – tekutina života pre zdravé ústa najmä u seniorov. Popredný slovenský paradentológ MUDr. Peter Duránik, PhD. sa zameria na Problémy ústnych slizníc v seniorskom veku a doc. MUDr. Ivan Erdelský, CSc. sa opýta Seniori – vieme, ako a prečo sa máme starať o svoje a tretie zuby?

Aj počas prednášok bude prebiehať praktický nácvik správnej techniky čistenia zubov pre deti aj seniorov a odborníci zo SKZL budú k dispozícii na osobné konzultácie.